Dlouhodobé a tradiční projekty...Babičko, povídej pohádku

Ochotné ženy navštěvují nemocné děti v nemocnici a vyplňují jejich volný čas hrou, četbou nebo si jen tak povídají. Jde o navazování pozitivních mezigeneračních vztahů, které umožňují dětem jejich čas v nemocnici strávit příjemně a v psychické pohodě.


Předáváme tradice našim dětem

Do mateřských škol přichází dobrovolnice (babičky), které čtou dětem před spaním pohádky. Jde o výběr pohádek, které navozují u dětí pozitivní myšlení. Ve vyšších odděleních jsou děti seznamovány s českými tradicemi.


Cyklus předáváme zkušenosti


JARO - děti

V jarním období chceme zaměřit svou činnost na preventivně bezpečnostní projekty, které pomohou připravit děti na prázdniny. V letošním roce proběhl praktický kurz na opravu kola pod názvem „Mám rád své kolo.“ Děti, ale i jejich doprovod, se mohly naučit zalepit duši a další praktické věci, které by měl umět každý kluk i holka, než vyjede na ulici. Po ukončení kurzu obdržely knížečku s praktickými radami, které mohou mít vždy po ruce na svém kole, a certifikát o absolvování tohoto kurzu. Je vhodné mít doprovod tatínka či dědečka, aby případně mohli pomoci svým dětem/vnoučatům.

Během prázdnin probíhá dobrovolnická činnost studentů, kteří v rámci farnosti ve Vyškově pomáhají hlídat děti rodičům, jež nemají možnosti, jak pokrýt hlídání po celou dobu prázdnin. Tento projekt je spojen s názvem „Studenti hlídají naše děti.“

V příštím roce by měla proběhnout beseda pro náctileté a jejich rodiče na téma „Různé druhy závislostí.“ Na přípravě se bude podílet mládež. např. bude možnost shlédnout ukázky parkurového sportu, video, které bude tématicky souviset, a další.


LÉTO - ženy

Pro dámy, ale nejen pro ně, připravujeme nostalgické zastavení nad „Oživlou historií Vyškova.“ Tato akce má Vyškovany vrátit do doby svých prarodičů a zpomalit uspěchanou dobu.

Promenádní koncerty - jsou určeny pro žáky uměleckých škol, kteří by chtěli ve svém volnu potěšit veřejnost svými dovednostmi nabytými během školního roku.


PODZIM - muži

Muži, tak často opomíjená skupina, která mnohdy řeší skutečnost, jak vyplnit svůj volný čas v důchodovém věku. V rámci cyklu budou mít možnost seznámit se s různými druhy koníčků při besedách, které budou probíhat v prostorách nově vznikajícího klubu „Gentleman club.“ Jde o prostory umožňující pravidelné setkávání těch, kteří nemají možnost vzájemného sdílení mužských témat. První chystanou besedou je „Lov, divočáci a guláš.“ Na besedu je přizvaná mladá hajná od paní baronky z Litenčic.


ZIMA - rodina

Když svatý Mikuláš přijde mezi děti, jde o událost, kterou sdílí celá rodina. Projekt nazvaný „VIP osobnost svatým Mikulášem“ je ozvláštněna hostem, který svatého Mikuláše ztvárňuje, nebo ho doprovází. Minule to byla pohádková babička. Letos bude svatý Mikuláš senátor Zdeněk Papoušek. Po setkání svatého Mikuláše s dětmi a jejich rodiči a prarodiči bude možnost besedy s hostem.